Salatı Mecule

0
641

Salatı Mecule için Allâh Dostlarından birisi diyor ki:

– Yüce Allâh’ın bana sırrını bildirdiği salavâtın adına “Salât-ı Mec’ule” denilir. Bu salavât her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümü çözmek için okunur.

Bu salavâtı sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra, yahut da uykudan uyanır uyanmaz okuyan kimsenin Yüce Allâh her türlü sıkıntısını giderir ve yine her türlü dünya işlerinde kolaylık ihsan eder. Ahiret için de kazandırdıkları sevap sebebiyle yarar sağlar. Bu salavâta anılan zamanlarda devam eden kimsenin Yüce Allâh rızkına bereket ve bolluk ihsan eder. Kimsenin elde edemeyeceği servet ve dereceleri ele geçirir.

Bu salavâtı okuyan kimseye Cennette verilecek alanın binlerce köşesinden her bir köşesinde bin çadır, her çadırda bin tane hizmet eden huri gılman Cennet ehline elbise taşımaktadırlar. Her çadırın çevresinde Bin tane ağaç, her ağaç üzerinde bin tane dal, her dalda Yüz bin çeşit renkte meyveler, istenen her şey dallardan insanın önüne gelmektedir. Her çadır içinde altından ve çeşitli mücevherattan bin sofra kurulmuş, her sofrada altından kap içerisinde bin çeşit yiyecek, hiçbirinin tadı ve rengi diğerine benzemeyen beşyüz bin çeşit yiyecek.

Bütün bu ikramlar, anılan vakitlerde bu salavâtı (51) Ellibir defa okuyacak kimse içindir.

Salatı Mecule Ne Zaman Okunur?

Bir kimse sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra yahut da uykudan uyanır uyanmaz Salât-ı Mec’ule’yi (51) Ellibir defa okuyup arkasından Allâh rızası için iki rekat namaz kılarsa ve kılınan namazın birinci rekatında Fâtiha ile İnşirâh Sûresini, ikinci rekatında da Fâtiha ile birlikte Kâfirûn Sûresini ve “İzâ câe nasrullâh” (Nasr) Sûrelerini okursa, Yüce Allâh o kimsenin kıldığı bu namazın her rekatı için Yüz Şehit sevabı verir.

Kıraat olarak okunan her ayet için bir köle azâdı sevabı ihsan buyurur. Bu namazı kılan kimsenin Kıyamete kadar amel defteri kapanmaz ve her günü için hac ve umre sevabı kadar durmadan kendisine sevap yazılır. Vefat ettiğinde o kimseye melekler Şehit muamelesi yapar. O kimseler Cennette de İbrahim Aleyhisselam’a komşu olurlar.

Salatı Mecule Okunuşu

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullü biha uktedi ve tüferricü biha kürbeti ve takdıy biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Salatı Mecule Anlamı

“Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz HZ.Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

email

Hafız Yetiştiriyorum

Bir yorum ekleyin