70 Melegin Amin Dediği Dua

1
190

Bu Duaya 70 Melek Amin Der!

İbn-i Mace’nin Hz.Ebu Hüreyre’den (R.A) rivayeti şöyledir.Hz.Heygamberler(S.A.V):

” Şu duayı okuyan kimseye amin demek için,Cenab-ı Hak,yetmiş melek görevlendirmiştir.” buyuruyor.

Allahümme inni es’eliükel’ afve vel afiyeteh,fiddünya vel’ ahireh.Rabbena atina fiddünya heseneten ve fil’ahireti haseneten ve kına azabennar!”

Manası:“Allah’ım! Düya ve ahiret’de Senden aff ve afiyet dilerim.Ey rabbimiz! Bize dünyada da iyilikler ver! Ahirete’de de iyilikler ver! Ve bizi cehennem azabından koru!”

Amin demek , “- Ya Rabbi,kabul et!” demektir.Yani, duamızı kabul et,dua edenlerin duasını kabul et,dileklerini ver.”demektir.

Dünya ve ahiret’de Cenab-ı Allah’tan iyilikler,afff veafiyet dileyen kimsenin dileklerinin verilmesi ve duasının kabul olması için 70 Melek Amin diyor.Bu dua elbette kabul olacak duadır.Çünkü allah kulunun duasını kabul etmek için sebebler hazırlamış,meleklerine Amin dedirtiyor.

Bu duayı fırsat buldukça üç kere,beş kere,yedi kere,daha da fırsat bulursan 10 kere okumalısın.

Allah Dualarımızı makbul dualardan eylesin…..

Arama etiketleri : amin duası,amin dualari,70 meleğin amin dediği dua,meleklerin amin dediği dua,allahümme amin ne demek,melek duası,70 bin meleğin amin dediği dua,Amindugasi

 

email

Hafız Yetiştiriyorum

1 YORUM

  1. O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah’tır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.

    O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah’tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağıi, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah’tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

    O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir

Bir yorum ekleyin